Archiv pro kategorii ‘EURO 2012’

Jaké bylo EURO 2012?

V anketě fotbalových expertů deníku Sport jsem na otázku, která je současně názvem tohoto mého komentáře, odpověděl, že průměrné. Podobně hodnotili sportovní úroveň turnaje i další čtyři kolegové, jen redaktoři tohoto deníku byli optimističtější.
(Pokračování textu…)

Naštěstí to byl jen sen

Nedávno se mi zdál zajímavý sen, ve kterém jsem byl členem realizačního týmu naší fotbalové reprezentace. Zastával jsem post jednoho z několika asistentů hlavního trenéra Bílka.
(Pokračování textu…)

Ještě se vrátím k Portugalsku

V předchozím komentáři jsem se věnoval stručnému hodnocení české účasti na EURO 2012, ale nesmím zapomenout na čtvrtfinálové utkání s Portugalskem, které způsobilo, že můžeme bilancovat. Přesněji řečeno bilancování způsobila porážka českého výběru 0:1.
(Pokračování textu…)

EURO 2012 můžeme hodnotit jako úspěšné

Včerejší čtvrtfinálovou porážkou s Portugalskem skončila cesta našeho reprezentačního mužstva letošním turnajem v Polsku a na Ukrajině. Cesta to byla určitě náročná, včetně kvalifikace byla lemovaná mnoha zákrutami a těžkými zkouškami. Přes některá zaváhání ji naši hráči i realizační tým zvládli dobře a čtvrtfinále je velký úspěch. Pokusím se sdělit svůj pohled na čtyři utkání, která náš tým na turnaji sehrál.
(Pokračování textu…)

K postupu nám „pomohla“ porážka s Ruskem

Včerejší večer byl pro nás všechny, komu záleží na českém fotbalu, a kteří mu proto fandí, neuvěřitelně příjemným. Použil jsem zájmeno „nás“, protože mezi ně patřím i já. Patřím mezi ně, i když jsem po utkání s Ruskem mužstvo a částečně i trenéra kritizoval.
(Pokračování textu…)

Po dvou kolech ve skupinách na EURO 2012 přituhuje

 Máme za sebou druhé kolo utkání ve skupinách na EURO 2012 a potvrzuje se fakt, že to první lze vždy chápat jako „jen“ zahřívací. V tom totiž nikdo nechce především zahájit turnaj porážkou, hraje se opatrně, na jistotu. I když náš tým tedy opatrně nehrál, a proto hned 4 krát inkasoval a mohlo být ještě hůře.
(Pokračování textu…)

Uf, to byla fuška

Druhé kolo utkání ve skupinách zahájila naše reprezentace utkáním s Řeckem. Všem nám bylo jasné a našim hráčům a trenérům také, že jedině vítězství nás udrží v naději na postup ze skupiny. Proto to pro hráče byla velmi těžká situace, kterou zvládli. Stálo je to, a s nimi i nás všechny, spoustu sil a nervů.
(Pokračování textu…)

Máme za sebou první kolo EURO 2012. Co napovědělo?

Na EURO 2012 máme za sebou první kolo utkání ve skupinách. V nich se potvrdila známá zkušenost, že první kolo je více opatrné, že nikdo nechce začínat turnaj porážkou a k vidění tedy není žádná ofenzivní smršť.
(Pokračování textu…)

EURO 2012 začalo skandálním rozhodčím a školením z taktiky

V pátek 8.června 2012 jsme se dočkali zahájení největšího fotbalového turnaje v Evropě. Koná se doslova za „humny“ v Polsku a na Ukrajině. Hned první den se představili i naši reprezentanti v rámci dvou utkání skupiny „A“.
(Pokračování textu…)

Horečka se stupňuje

  Po skončení dvou profesionálních fotbalových soutěží, Gambrinus ligy a II. ligy, se postupně pozornost fotbalových příznivců upíná k 8. červnu, kdy bude zahájeno EURO 2012.
(Pokračování textu…)