Archiv pro kategorii ‘EURO 2008’

Florbal mě nezklamal, stejně tak Gabriela Koukalová

Patřím ke generaci, která v dětství neznala sport pod názvem „florbal“. Pro nás tehdejší kluky existoval především sport s podobným názvem „fotbal“. Jenže tak, jako všechna odvětví našeho života se vyvíjí, hledají se nové a nové věci, tak i sporty. Jenže já jsem celý svůj život sportoval podle svých možností (kromě fotbalu hokej, stolní tenis, tenis, volejbal) a nakonec to u mě vyhrál fotbal, kterému se věnuji od doby, kterou si pamatuji a aktivně se mu věnuji od osmi let. A platí to dodnes, protože se stal mým povoláním.

(Pokračování textu…)

Hejda? Trenére, rozhodl jste se správně

Nejsem sice odborník na lední hokej, ale samozřejmě jsem zaregistroval oznámení trenéra českého reprezentačního týmu pana Hadamczika nominace na Olympijské hry, které začnou přibližně za dva týdny. Tam budeme všichni moc zvědaví na výkony a výsledky našich hokejistů a budeme jim držet palce.

(Pokračování textu…)

EURO 2008? Zážitek na celý život

  Za dva dny, v pátek 8.června 2012 začne dlouho očekávaná fotbalová událost EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině. Kromě toho, že se už na turnaj moc těším, tak se ve vzpomínkách vracím k předchozímu turnaji, k EURO 2008 v Rakousku a Švýcarsku.
(Pokračování textu…)

Finále

EURO 2008 uzavřelo večerní finále Španělsko – Německo. Tipoval jsem vítězství Španělů, protože tím, jak ovládají míč, nedopustí nevynucené ztráty, které by Němci mohli využít. Věděl jsem, že to bude spíše naopak, že ztrácet budou Němci, protože nejsou tak fotbalově vyspělí. Proto se také nedostali k šancím a nepomohli si ani standardní situací. Vítězství 1:0 ani neodpovídalo rozdílu v kvalitě ve prospěch Španělů.

Den č. 22

Ráno v 7:45 hod. jsme po 22 dnech odjeli z dějiště EURO 2008 Švýcarska domů. Celý pobyt uvnitř takové velké fotbalové akce byl pro mě velkým zážitkem, na který budu vzpomínat celý život. Viděl jsem na vlastní oči celkem 9 utkání, která jsem i spolukomentoval. Poznal jsem zákulisí novinářské práce na takovém turnaji, což mě velmi oslovilo. Klidně bych se takové práci nebránil i profesionálně, moc by mě to bavilo. Je mi jasné, že v mém věku už to asi možné není, i když nikdy neříkej nikdy.
(Pokračování textu…)

Den č. 21

Na rozdíl od včerejška dnes je vedro už od rána. Kolem poledne jsme jeli tradičně do města, tentokrát hlavně dokončit poslední nákupy. Čokolády a sýry jsme museli vměstnat do malé ledničky, kterou mám na pokoji jen já, jinak by je vedro „zničilo“. Na stadion k našemu poslednímu utkání jsme se vydali tentokrát opět pěšky asi v 18:30 hod.
Stejně jako v předchozích utkáních v Basileji jsme viděli zajímavé utkání se zvraty ve skóre a střeleckou úrodou. Ve dvou čtvrtfinále a jednom semifinále v Basileji padlo celkem 14 branek, zatímco ve stejných utkáních ve Vídni pouze 5. Dnes si Turci nezasloužili prohrát, ale neměli tolik štěstí jako v těch předchozích zápasech. Moje stručné hodnocení zní: Němci nenadchli, ale postupují do finále, před Turky je třeba za výkon „smeknout klobouk“, ale jedou domů, protože prohráli 2:3.

Den č. 20

Ráno jsme se probudili do nečekaně zatažené oblohy. Vedro bylo pryč. Dopoledne jsme šli opět do centra města, odpoledne již ve 14:00 hod. do Média center, kde jsme pracovali na semifinálovém utkání Německo – Turecko až do 19:00 hod. Večer jsem strávil na pokoji u televize.

Den č. 19

Dnešní den byl prvním úplně volným, nehrálo se žádné utkání a není ani žádný předzápasový trénink, protože se nehraje ani zítra. Já jsem toho využil k návštěvě Média centra. Včera jsem totiž nestihl „prolistovat“ internet, poslat potřebné e-maily, a proto jsem se tam těšil.
(Pokračování textu…)

Šok? Pouze na první pohled.

Včera večer jsem byl z komentátorského stanoviště (asi 10 metrů od trenéra Hiddinka) svědkem utkání Nizozemsko – Rusko, které mělo dle výsledků a předvedené hry ve skupinách mít jasného vítěze, mužstvo Nizozemska. To, proč těmto prognózám neodpovídal výsledek, ale především předvedená hra bude určitě předmětem úvah fotbalových odborníků, ale vzhledem k několika aspektům i psychologů a fyziologů. Ve fotbalu jsem toho zažil již hodně, a proto se nebojím považovat se za fotbalového odborníka. Pokusím se tedy vypracovat vlastní analýzu příčin tohoto, pro mnohé šokujícího výsledku.
(Pokračování textu…)

Den č. 18

Dnes máme první den volno a vedro pokračuje. Dopoledne jsem byl v centru „zkontrolovat“, jak to tam vypadá po včerejším náporu nizozemských příznivců. Ti už samozřejmě byli zklamaní na cestě domů a v poledne již nikdo nepoznal, že se včera něco dělo. Perfektně uklízené ulice. Hromadu odpadků, které musely technické služby odvézt, bych rád viděl. Muselo jich být na několik nákladních automobilů.
(Pokračování textu…)